1.6 C
Pristina
Monday, December 11, 2023

Aksident mes një veture e një kamioni në Veternik

Rekomandime

Një aksident mes një veture e një kamioni ka ndodhur para pak minutash në Veternik. Nga ky aksident ka mbetur e lënduar një grua, raporton Express.

Rastin për Express e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti.

“Rreth orës 14:30, në rrugën Prishtinë-Ferizaj (Veternik) ka ndodhur një aksident rrugor në mes të nje automjeti transportues (kamion) dhe një veture. Si pasoj e aksidentit lëndime të lehta trupore ka pësuar drejtuesja e veturës.

Me rastin po merret njesiti i trafikut”, ka thënë Ahmeti.

Më shumë artikuj

Të fundit