18.9 C
Pristina
Monday, September 25, 2023

Aksident tragjik: Vdes një i mitur në Bjeshkët e Istogut, bie në humnerë

Rekomandime

Një aksident me fatalitet ka ndodhur në Bjeshkët e Istogut në vendin e quajtur Polane, ku një i ri ka vdekur pasi ka rënë në humnerë.

- Advertisement -

Tre të rinj ishin nisur për në Bjeshkët e Istogut, por kushtet e këqija atmosferike kishin bërë që ata të pësojnë një aksident dhe të bien në një humnerë prej 300 metrave.

Si pasojë e kësaj një pasagjer ka vdekur, kurse shoferi dhe pasagjeri tjetër që ishte në veturë kanë shpëtuar duke marrë lëndime të rënda.

Komunikata e plotë nga Policia:

- Advertisement -

Ju informojmë se me datën 26.08.2019, rreth orës 07:00, Policia e Kosovës –Stacioni Policor në Istog është njoftuar se në bjeshkët e Istogut ka ndodhur një aksident trafiku me fatalitet, me ç’rast 1 (një) person ka humbur jetën dhe 2 (dy) të tjerë janë lënduar.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit