Ambasadori amerikan e uron Majlinda Kelmendin

Me sukseset e Majlinda Kelmendit jo vetëm kosovarët po ndihen krenar, kësaj radhe një urim për Kelmendin ka ardhur nga amasadori amerikan Philip Kosnett.

Ai në twitter e uroi Majlinda Kelmendin që po vazhdon të jetë kampione në këtë sport dhe që po i përfaqëson qytetarët e Kosovës në mënyrën më të mirë të mundshme.

Majlinda Kelmendi dje arriti ta fitojë medaljen e artë duke e mposhtur me ipoon italianen Odette Giuffrida.