15.1 C
Pristina
Tuesday, September 26, 2023

Amerika e sanksionon shefin e BIA-s, Aleksandër Vulinin

Rekomandime

Drejtori i BIA-s serbe Aleksandër Vulin është futur në listën e sanksioneve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

- Advertisement -

Kështu ka bërë të ditur Zyra për Kontrollin e Aseteve të Huaja në Departamentin amerikan të Thesarit.

Vulin kishte qenë më herët ministër i mbrojtjes në qeverinë e Serbisë, ndërkohë që kishte nxitur shumë reagime për shkak të fjalorit dhe politikave agresive e destruktive.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit