Saturday, July 20, 2024

Amerikania tentoi të fluturonte me foshnjën në çantë, arrestohet në aeroport

- Advertisement -
- Advertisement -

Një grua amerikane është arrestuar në Filipine pasi tentoi të fluturonte me një foshnjë në çantën e dorës. Lajmin e bënë të ditur autoritetet lokale.

Zëdhënësja e Byrosë për Imigracion në Filipine, Melvin Mabulac, tha se rreth orës 6 e 20 minuta të së mërkurës kanë pranuar raport se një grua 43 vjeçe është kapur me një foshnje në çantën e dorës.

Incidenti ndodhi në aeroportin ndërkombëtar “Ninoy Aquino” në Manila, ndërsa raportohet se foshnja ishte lindur vetëm para gjashtë ditëve.

- Advertisement -

Gruaja e dyshuar ishte duke udhëtuar e vetme dhe para policisë e ka paraqitur vetëm pasaportën e vet. Sidoqoftë, kur policia ia kontrolloi çantën, në të e gjeti foshnjën.

Raportohet se e dyshuara nuk posedonte dokumente për fëmijën.

Rastin e tmerrshëm është duke e hetuar Byroja Kombëtare e Hetimeve, më saktësisht Departamenti Kundër Trafikimit të Njerëzve, shkruan “CNN”.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura