15.5 C
London
E shtunë, 16 Tetor, 2021

Arrestohet shoferi i trenit që goditi vajzën e mitur në Klinë

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Policia e Kosovës ka dhënë detaje shtesë lidhur me vdekjen tragjike të një vajze të mitur në Klinë, e cila u godit nga treni.

Policia ka treguar se viktima e gjinisë femërore, gjersa ishte duke kaluar hekurudhën, është goditur nga treni i udhëtarëve në relacionin Pejë-Prishtinë.

Si pasojë, viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe ka ndërruar jetë.

Me vendim të prokurorit drejtuesi i trenit mashkull K-Shqiptar është arrestuar dhe dërguar në mbajtje, kurse trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img