Bekë Berisha: Kurti nuk mundet me e çkapë shtetin prej PDK’së, po të ishte e mundur e kishim bërë ne

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Bekë Berisha, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7.

Berisha ndër të tjera në këtë takim ka folur edhe për çkapjen e shtetit nga PDK’ja.

“Kosova është e kapur nga LDK’ja dhe PDK’ja”, ka thënë Berisha.

“Albin Kurti nuk mundet me çkap shtetin prej PDK’së. prej pozicionit të kryeministrit nuk mudnesh me i ndryshu as prokurorët as gjykatësit. Hashim Thaçi është rpesident dhe ai i cakton ata. Nuk mundet me i çkapë se e kishim bërë ne këtë”, ka shtuar ai.

Tutje Berisha e konsideron edhe LDK’në si parti që bën pjesë në kapjen e shtetit dhe kështu Kurti është bërë pjesë e tyre.