-0.7 C
Pristina
E martë, 29 Nëntor, 2022

Bie në 11 numri i komunave në zonën e kuqe

Rekomandime

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në një komunikatë për media ka njoftuar se ka rënë në 11 numri i komunave në zonën e kuqe, me rrezikshmëri të lartë nga COVID-19.

“Sot kemi rangimin e ri të komunave, këtë javë ituata është me qetë. Nga 10 dhjetori janë 3355 raste pozitive. Këtë javë në zonën e kuqe janë 11 komuna, nga 16 sa ishin”, ka thënë Zemaj.

Në zonën e kuqe janë: Prishtina, Zveçani, Zubin Potoku, Fushë Kosova, Obiliq, Mitrovica e Jugut, Mitrovica e Veriut, Leposaviqi, Lipjani, Drenasi dhe Podujeva.

Në zonën e verdhë janë 11 komuna: Kamenica, Kllokoti, Gjakova, Vitia, Gjilani, Peja, Vushtrria, Ferizaj, Shtërpca, Istogu dhe Ranillugu.

Në zonën e gjelbër janë 16 komuna: Graçanica, Klina, Hani i Elezit, Shtimja, Suhareka, Rahoveci, Skenderaj, Parteshi, Prizreni, Malisheva, Deçani, Novobërda, Kaçaniku, Juniku, Dragashi dhe Mamusha.

Më shumë artikuj

Të fundit