-0.9 C
Pristina
E premte, 27 Janar, 2023

Bie numri i të prekurve me Covid-19 në Kosovë, ja shifrat e fundit

Rekomandime

IKShPK pas pak minutave pritet të bëj publik numrin e të prekurve me Covid-19 në Kosovë. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se numri i rasteve pozitive për sot ka rënë nën 200.

Masat e reja të ndërmarra nga Qeveria e Kosovës pritet që këto shifra pas pak ditësh t’i zbresin edhe më shumë.

Por, bashkë me masat duhet që të rritet edhe ndërgjegja qytetare, andaj mbani maskat, mbani distancën, shmangni tubimet dhe daljet e panevojshme.

Më shumë artikuj

Të fundit