RAJONI

Video virale në Serbi: Vuçiq në konferencë, Vulin qesh dhe flet me veten

Një situatë e pazakontë është regjistruar sot nga kamerat gjatë konferencës për media të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, të cilën e mbajti në...

“Nuk guxojmë të harrojmë”, Parlamenti i Serbisë mban një minutë heshtje për “viktimat e agresionit të NATO-s”

Parlamenti i Serbisë ka mbajtur sot mbledhje të rregullt por deputetët serbë kanë folur vetëm për intervenimin e NATO-s. Kryetari i Parlamentit të Serbisë, Ivica...

VIDEO/ Polici rrëzon plakun përtokë pa mëshirë gjatë protestës në Shkup

Një pamje e rëndë është publikuar nga Klan Maqedoni ku shihet se si një plak kalimtar gjatë protestës rrëzohet qëllimisht nga ana e një...

Në Mal të Zi për herë të parë shqiptarët festuan me flamur kombëtar

Në Malin e Zi sivjet për herë të parë shqiptarët kanë arritur të festojnë 28 nëntorin me flamurin kombëtar. Për shënimin e kësaj date në...

Përshkallzohen tensionet mes Serbisë dhe Mali të Zi: Serbia dëbon ambasadorin e Malit të Zi

Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë njoftoi se, me rastin e dëbimi të ambasadorit të Serbisë në Malin e Zi, Vladimir Božović, tani...

I kërkuar