12.3 C
Pristina
Wednesday, September 27, 2023

Çeki – Kosovë, çmimet marramendëse për biletat e ndeshjes

Rekomandime

Federata e Futbollit të Çekisë ka bërë të ditur numrin e saktë të biletave që janë ndarë për tifozët të Kosovës në ndeshjen e muajit nëntor si dhe çmimin e tyre.

- Advertisement -

Ndeshja mes Çekisë dhe Kosovës do të luhet sot, më 14 nëntor, e që është vendimtare për të dyja kombëtaret.

Siç bën të ditur faqja zyrtare e Federatës çeke, 627 bileta janë ndarë për sektorin e mysafirëve dhe ato mund të rezervohen përmes Federatës së Futbollit të Kosovës. FFK do të njoftojë datën e shitjes së biletave për ndeshjen me Çekinë.

Ndeshja do të luhet në ‘Doosan Arena’ në Plzen, që ka kapacitet prej 11,700 spektatorëve.

- Advertisement -

Ndërsa tifozët çek mund të pajisen qysh nesër me bileta, derisa janë publikuar edhe çmimet e tyre që janë tejet të larta:

VIP Red – 135.89 euro

- Advertisement -

VIP Blue – 97 euro

Kategoria e parë – 26.79 euro

Kategoria e dytë – 19 euro

Kategoria e tretë – 11 euro

Fitorja e Çekisë do t’i siguronte kësaj kombëtareje pjesëmarrjen në Euro 2020, kurse Kosova në rast fitoreje do i duhej edhe barazimi në ndeshjen e fundit ndaj Anglisë në ‘Fadil Vokrri’.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit