13.5 C
Pristina
Tuesday, May 30, 2023

Çfarë temperaturash priten të mërkurën dhe të enjten në Kosovë?

- Advertisement -

Të rekomanduara

Mot i ngrohtë dhe kryesisht me diell pritet të mbizotërojë edhe gjatë ditës së mërkurë – mirëpo nga Atlantiku, një vorbull ciklonike gjatë ditës së enjte do të fillojë të depërtojë mbi rajonin tonë, që do të sjellë reshje të shiut, vende-vende edhe intensive, paralajmëron Prishtina Weather.

Sipas shërbimit të meteorologjisë, “me kalimin e frontit të ftohtë mbrëmjen e së enjtes, nga dita e premte do të shtrihen masa të ftohta ajrore nga veriu i kontinentit, derisa temperaturat do të pësojnë rënie të ndjeshme nën vlera mesatare, ku vlerat maksimale do të luhaten ndërmjet 10C deri 14C”.

Parashikimi për datat 2-3 tetor:

- Advertisement -

2.10.2019 – Shumë ngrohtë, kryesisht kthjellët dhe me diell. Erë mesatare dhe mesatarisht e fuqishme nga jugperëndimi 4-12m/s. Indeksi UV: 5.

3.10.2019 – Nga mëngjesi vransirat do të shtohen. Gjatë ditës priten reshje shiu, vende-vende do të jenë më intenzive, e mund të shoqërohen edhe me bubullimë. Paradite erë e lehtë dhe mesatare nga juglindja 2-7m/s, e më vonë pasdite mesatarisht e fuqishme nga verilindja 5-12m/s. Indeksi UV: 4.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -