13.1 C
London
E hënë, 25 Tetor, 2021

Daçiq paralajmëron dorëheqjen shkaku i Kosovës

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Nëse kjo ndodh, ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq do të jap dorëheqje.

Kështu ka thënë vetë Daçiq sot për mediat serbe. Ai ka përmendur shtete tjera që sipas tij do ta tërheqin njohjen e Kosovës.

Sipas tij, nga 115 njohje, numri do të bie në 96.

“Ky nuk është veprimi im personal. Jam pajtuar me presidentin Vuçiq dhe Qeverinë. Ky vendim është shumë i rëndësishëm për pozitën e Serbisë”, tha ai.

Kujtojmë se viteve të fundit, procesi i njohjeve ka shënuar regres.

Dy vitet e fundit të mandatit të minstrit të Jashtëm, Behgjet Pacolli, Kosova ka marrë vetëm dy njohje.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img