-0.7 C
Pristina
E martë, 29 Nëntor, 2022

Dalin detaje të reja për suImin ndaj gazetarit Valon Syla

Rekomandime

Gazetari Valon Syla është suImuar dje në mes të rrugës nga një person. Detaje rreth këtij rasti ka dhënë edhe Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh.

Sipas Policisë, Syla ka pranuar edhe tretman mjekësor pas suImit, derisa për të dyshuarin thuhet se është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Rr. Robert Doll, Prishtinë 22.12.2020 – 12:00. Vik tima mashkull kosovar me profesion gazetar ka raportuar se ishte suImuar fizikisht nga një person i panjohur.

Si pasoj e suImit viktima ka pranuar tretman mjekësor.

Lidhur me rastin i dyshuari mashkull kosovar së bashku me avokatin e tij mbrojtës është paraqitë në stacion policor, i cili pas intervistimit me vendim të prokurorit është arrestuar dhe dërguar në mbajtje për 48 orë”, thuhet në raport.

Më shumë artikuj

Të fundit