2.7 C
Pristina
Tuesday, March 28, 2023

Deputeti serb jep lajmin e madh: Vuçiqi do t’u thotë serbëve t’i regjistrojnë veturat

Rekomandime

Deputeti dhe nënkryetari i Partisë Popullore të Serbisë, Sinisha Kovaçeviq, ka deklaruar se presidenti serb Aleksandar Vuçiq do t’u thotë serbëve në Kosovë që t’i riregjistrojnë veturat e tyre.

Këtë deklaratë ai e bëri për Radio Televizionin e Vojvodinës kur u pyet për riregjistrimin e veturave në pronësi të qytetarëve serbë që jetojnë në veri të Kosovës.

“Kështu thoshte Vuçiq më herët: Nuk do ta jap Valaçin, nuk do ta jap Gazivodën, por i dha”, tha Kovaçeviq, transmeton Klankosova.tv.

Ndërkaq, i pyetur rreth asaj se çfarë mund të bëhet tjetër, Kovaçeviq u përgjigj se “mund të heshtësh, të vuash, të ëndërrosh dhe të presësh”.

“Ne jemi më të rrezikshëm kur ëndërrojmë. Ku po nxitojmë, në harresë, humbje identiteti, duke ndjerë hidhërimin e disfatës?”.

Më shumë artikuj

Të fundit