12.3 C
Pristina
Wednesday, September 27, 2023

“Do të fus plumb ballit”, zbardhen mesazhet e kërcënimit ndaj kryeministrit, ja kush është i arrestuari

Rekomandime

Personi që është Andrea Kurti. Ai është arrestuar mëngjesin e djeshëm nga Anti-terrori pasi dyshohet si personi qe kercenonte me mesazhe ne rrjetet sociale dhe me SMS kryeministrin Edi Rama.

- Advertisement -

BW raporton se arrestimi eshte kryer nga agjente te anti terrorit ne Policine e Shtetit.

Mesohet se hetuesit kishin kthyer ne telefonin e te riut mesazhet e fshira qe ai i kishte derguar kryeministrit Rama.

“Do të fus plumb ballit”, eshte nje nga mesazhet qe ai i kishte derguar shefit te qeverise.

- Advertisement -

Mesohet se Kurti, me origjine nga Puka jetonte ne zonen e Unazes se Re ne nje banese me qira.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit