E la e dashura, gjilanasi në shenjë revolte ia publikon fotot në rrjetet sociale, arrestohet nga Policia

0
159
A woman checks the Facebook Inc. site on her smartphone whilst standing against an illuminated wall bearing the Facebook Inc. logo in this arranged photograph in London, U.K., on Wednesday, Dec. 23, 2015. Facebook Inc.s WhatsApp messaging service, with more than 100 million local users, is the most-used app in Brazil, according to an Ibope poll published on Dec. 15. Photographer: Chris Ratcliffe/Bloomberg via Getty Images

Policia e Kosovës ka arrestuar gjatë ditës së djeshme një person në Gjilan pasi që në shenjë revolte pas ndarjes kishte postuar disa fotografi të të dashurës në rrjete sociale.

Personit Policia e Kosovë si ka gjetur edhe një pistoletë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi që i njëjti në shenjë revolte për ndarje, përmes rrjeteve sociale kishte postuar disa foto të dashurës së tij viktimës femër K/Shqiptare”.

“Në shtëpinë e të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me gas dhe 4(katër) copë fishek. Pas intervistës me vendim të prokurorit kujdestar , të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë”, ka njoftuar Policia e Kosovës.