18.9 C
Pristina
Monday, September 25, 2023

E rëndë: Personi që humbi jetën në Liqenin e Batllavës është babai i reprezentuesit të Kosovës

Rekomandime

Pas pesë ditësh kërkimi, u nxorr trupi i pajetë i tij.

Fjala është për të ndjerin Shaban Shabani nga Obiliqi, trupi i të cilit është gjetur dje në brendësi të Liqenit të Batllavës.

- Advertisement -

I ndjeri kishte dalë me familjarët, derisa për një moment nuk u pa më. Pranë tij ishte edhe djali, Arlindi, pjesë e Trepçës’89 dhe Kosovës U19.

Shabani llogaritet si njëri prej futbollistëve më perspektivë në vendin tonë, ndërsa me gjasë në të ardhmen pritet të jetë pjesë edhe e reprezentacionit A.

- Advertisement -

Ka qenë vetë futbollisti, që e ka lajmëruar rastin, derisa ka konfirmuar se varrimi do të bëhet sot me datën 30 Gusht 2019.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit