7.5 C
Pristina
Wednesday, April 17, 2024

Emocionuese, ish-luftëtarët e UÇK-së takohen pas 20-vitesh në vendin e njëjtë

Rekomandime

Dy ish-luftëtarët e UÇK-së kanë bërë një takim historik pas dy dekadash.

Ish-ushtarët ishin takuar menjëherë pas luftës në Malishevë dhe gëzimi i tyre që gjeten prapë njëri-tjetrin të gjallë, nuk mund të fshihej.

- Advertisement -

Siç shihet edhe në pamjet e vitit 1999, dy ushtarët e UÇK-së përqafojnë njëri tjetrin, duke uruar fitoren e luftës, ndërsa dëgjohen duke thënë se “ky është vendi jonë dhe se ne Beograd nuk mund ta çojnë serbët”,shkruan Magazina.al.

E dy dekada nga kjo video, dy ushtarët e UÇK-së janë takuar këto ditë sërish në të njëjtin vend ku shihen edhe në video

- Advertisement -

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit