-0.1 C
Pristina
Wednesday, March 29, 2023

Eurodeputeti, Vuçiç-it: Pse kërcënon, a s’ke mesuar asgjë nga historia?

Rekomandime

Eurodeputeti austriak, Lukas Mandl, ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në Veriun e Kosovës, duke e akuzuar presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, për përshkallzim të situatës.

“Pse e kërcënoni fqinjin tuaj vazhdimisht”, a nuk keni fare sens për mësimet që na i jep historia?”, e ka pyetur Mandl Vuçiç-in.

Ai ka kërkuar që kreu i shtetit serb t’i shkëpus lidhjet me Rusinë.

“Pse Serbia nuk tërhiqet nga të gjitha lidhjet me Putinin dhe Rusinë”, ka vijuar me pyetje Mandl për Vuçiçin?.

Më shumë artikuj

Të fundit