16.1 C
Pristina
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

FFK zbulon agjendën e Kombëtares së Kosovës para ndeshjes me Anglinë

Rekomandime

Federata e Futbollit të Kosovës, sot ka zbuluar agjendën e ‘Dardanëve’ për ndeshjen kundër Anglisë, që do të zhvillohet ditën e diele me fillim nga ora 18:00.

Dardanët tashmë janë të gatshëm që në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ ta presin fuqinë botërore Anglinë, shkruan Reporteri.net.

Djelmoshat e Challandes duhet ta harrojnë humbjen ndaj Çekisë, prej 2:1 në ‘Doosan Arena’ dhe të fokusohen për takimin e madh me ‘tre luanët’.

Ekipi i Bernard Challandes do ta zhvillojë sot një seancë stërvitore nga ora 17:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Ndërkaq, trajneri Challandes do ta mbajë nesër një konferencë për shtyp nga ora 17:15, kurse Kosova do të ushtrojë nga ora 18:00.

E anglezët nuk do të ushtrojnë fare në Kosovë, por vetëm do ta mbajnë një konferencë për shtyp nga ora 19:30.

Më shumë artikuj

Të fundit