13.2 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

“Fitore e Serbisë së madhe”, gazetari kosovar i reagon ashpër komentatorit nga Shqipëria

- Advertisement -

Të rekomanduara

“Fitore e Serbisë së madhe” ishte fjalia me të cilën e mbylli transmetimin e ndeshjes Serbi – Francë komentatori i Supersportit, Alked Gjebrea.

Gjatë ditës së premte, u zhvillua ndeshja gjysmëfinale e Kampionatit Evropian në Vojelboll në kategorinë e meshkujve në mes të Serbisë dhe Francës. Ndeshje të cilën e fitoi Serbia në sete 3:2, duke u kualifikuar në finale për t’u përballur me Slloveninë.

- Advertisement -

Fjalia mbyllëse e komentatorit Gjebrea, ka nxitur reagime të shumta në rrjete sociale.

Gazetari i nga Kosova, Bekim Aliu ka reaguar duke e quajtur të turpshme fjalinë e komentatorit të Supersportit. Madje, Beka e ka cilësuar atë si tifoz i Serbisë dhe e ka quajtur të papranueshme që ai të jetë tifoz i një skuadre që ka vrarë shqiptarë gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Postimi i plotë pa ndërhyrje:

- Advertisement -

Urime fitorja e Serbisë së madhe Alked Gjebrea

Është shumë normale të jesh tifoz i skuadrës kombëtare, por të jesh tifoz i një skuadre që ka vrarë shqiptarë gjatë luftës së fundit në Kosovë është e papranueshme.

Tifoz i Serbisë në ndeshjen gjysmëfinale të Kampionatit Evropian ishte komentatori i Supersportit nga Shqipëria, Alked Gjebrea, i cili në fund të ndeshjes tha: “Fitore e Serbisë së madhe”?!Urime Alked, u bëfsh kampion evropian me Serbinë tënde!

Të mbuloftë turpi Alked!

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -