Fotoja që tronditi botën! Një nënë shqiptare qëndron para burrit dhe dy fëmijëve të saj, të eliminuar nga kriminelët serbë në fshatin Reçak

Date:

Masa e Reçakut oshte tronditur botën në vitin 1999, dhe Serbia mizore jo që nuk kërkonë falje por vazhdon të mohojë mizorin e saj të kryer kundër civilëve shqiptarë në fshatin Reçak.

Kjo fotografi trondtëse është realizuar nga fotografi Thomas Dworzak, në fshatin Reçak, ku shihet grua dhe nënë shqiptare qëndron para burrit dhe dy fëmijëve të saj, të eliminuar nga keqbërësit serbë në fshatin Reçak.

YOUGOSLAVIA. Kosovo. Racak. 1999.

Mmizoria e Reçakut, 1999: Një grua dhe nënë shqiptare qëndron para burrit dhe dy fëmijëve të saj, të elimnuar nga keqbërësit serbë në fshatin Reçak, Kosovë.
Më 15 janar 1999, në këtë ditë të kobshme, në Reçak u eliminuan e u mizoruan barbarisht 45 shqiptarë të paarmatosur, në mesin e të cilëve ishte edhe një grua.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...