15.5 C
London
E shtunë, 16 Tetor, 2021

Francezët vendosën himnin e një shteti tjetër për Shqipërinë

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Ngatërresa që vonoi fillimin e ndeshjes Francë-Shqipëri me disa minuta të sikletshme, që gati u kthyen në një inc ident, u shkaktua nga një gabim i pazakontë nga organizatorët francezë.

Në vend që të vendosnin himnin e Shqipërisë, stafi i stadimiut kombëtar të Francës, “Stad De France”, kishin vendosur himin e Andorës.

Arsyeja se pse ndodhi një ngatërresë e tillë është e paqartë, por kjo bëri që lojtarët shqiptarë të mos vazhdojnë procedurën e dhënies së dorës, dhe të gjithë u vunë në pritje derisa organizatorët të gjenin himnin shqiptar./Top Channel

Share

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img