28.7 C
Pristina
E martë, 28 Qershor, 2022

Fushata zgjedhore, Kadri Veseli përlotët nga rrëfimi i vajzës që mblodhi vetë paratë për shërim

Rekomandime

Liderin e PDK-së, Kadri Veselin, e ka përlotur rrëfimi rrëqethës i vogëlushes së quajtur Yllka, e cila tash e sa vjet përdor talentin e saj për të mjekuar një sëmundje të rrallë që ka.

Ajo dhe familja e saj tash e sa vjet u është dashur t’i paguajnë vetë barnat, meqë ato nuk ishin pjesë e Listës Esenciale të Barnave.

Yllka ishte e ftuar në prezantimin e Listës së re të Barnave Esenciale dhe me fjalimin e saj përloti shumë në sallë.

Më shumë artikuj

Të fundit