8.1 C
Pristina
E premte, 7 Tetor, 2022

Gjenerali shqiptar i bën 3 pyetje Vuçiçit, e para pse po armatoseni kaq rëndë

Rekomandime

Nga Gjeneral Piro Ahmetaj (r)

Me gjithë sforcon “prapagandistike” tē Presidentit Vuçic, nuk gjej pergjigje dhe përsëris 3 pyetjet për Presidentin, këshilltarët, gjeneralët dhe ndjekësit e projekteve të Beogradit zyrtar:

1. Nga kush kërcënohet Serbia ?

2. Nga cili vend, vende ose Aleancë është e kërcënuar Serbia ?

3. Dhe pse po armatoset ‘deri në dhëmbë Serbia’ me 18 avjon MiG-29 (ekijvalent me F/35), si dhe raketa s-400, etj???

Pertej modestise si ekspert me 25 vjet eksperience në NATO, mendoj se 3 pyetjet nuk kërkojnë aftësi strategjike dhe gjeopolitike të veçanta (ndriçuara), për t’iu përgjigjur edhe nga qytetarët e thjeshtë ?

Kam më shumë se 5 vjet, që nuk kam marrë pêrgjigje, dhe gjithësesi ripërsëris thirrjen: “Stop- Rikthimit të ballkanit te Armët, projektet famëkeqe dhe mëndjet e ndryshkura

Më shumë artikuj

Të fundit