13 C
London
E premte, 22 Tetor, 2021

Gjest i turpshëm në mes të Shkupit: Pas dasmës, flamuri kuqezi hidhet në bërllok

- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img

Stina e verës njihet si sezona e dasmave të shumta.

Pjesë e dasmave shqiptare është flamuri kombëtar kuqezi.

Por për disa dasmorë në Shkup, flamuri kombëtar duket se ka mbetur vetëm si dekor dhe asgjë më shumë.

Në një fotografi që po qarkullon në rrjetet sociale, shihet se si pas dasmës e kishin hedhur në plehra flamurin.

Kjo fotografi ka ngjallur shumë reagime dhe po kritikohen bërësit e kësaj vepre.

- Advertisement -spot_imgspot_img
Latest news
- Advertisement -spot_img
Related news
- Advertisement -spot_img