13.2 C
Pristina
Monday, May 29, 2023

Haradinaj tregon ku do të shkojë ushtria e Kosovës me NATO’n

- Advertisement -

Të rekomanduara

Kryeminstri në detyrë, Ramush Haradinaj, thotë se është krenar që trupat e FSK-së, do të marrin pjesë në një nga trajtimet përkrah ushtrive të fuqishme të botës.

Në një postim në Facebook, Haradinaj theksoi se Kosova do të ketë ushtri, sipas standardeve të NATO-s.

- Advertisement -

Postimi i plotë:

Krenar të shoh sot Ushtrinë e Kosovës, në ushtrimin “Albanian Effort 19”, krah për krah me ushtritë më të fuqishme të botës. Treguesi më i qartë se po krijojmë ushtri të shekullit 21 sipas standardeve të NATO-s. Ushtria jonë do të jetë në shërbim të mbrojtjes së pragut të lirisë, kudo në botë, aty ku na e kërkon NATO e udhëhequr nga Amerika. Gjithmonë në rresht me ushtritë e paqes! RH

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -