10.7 C
Pristina
Tuesday, April 9, 2024

Hyn në lojë në minutën e 88’ dhe shënon menjëherë gol për ta mposhtur Barcelonën

Rekomandime

Barcelona e ka nisur me humbje sezonin e ri, pasi është mposhtur 1-0 në “San Mames” nga Athletic Bilbaon.

- Advertisement -

Pa Lionel Messin e dëmtuar, kampioni i La Ligës e ka nisur me humbje sezonin 2019/20, raporton Gazeta Express.

Barcelona gaboi në “San Mames”, duke humbur nga Athletic Bilbao me një gol të bukur të Aritz Aduriz në mënyrë akrobatike, në minutën e 89’, një minutë pasi u fut në lojë.

Të besuarit e Ernesto Valverdes kishin shanset e tyre, madje goditën dy herë shtyllën me Luis Suarezin dhe Rafinhan, por thjesht topi nuk donte që të përfundojë në rrjet.

- Advertisement -

Barca largohet nga San Mames me një tjetër lajm të hidhur, përveç humbjes.

Luis Suarez është lënduar që në pjesën e parë, ai ka probleme me pulpën e këmbës së majtë, pothuajse lëndim i ngjashëm që e ka lënë jashtë Messin tash e disa ditë.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit