Isa Mustafa i hakmirret keq Tetua Rugoves

0
181

Vajza e Presidentit Rugova, Teuta nuk do të jetë në listën e LDK’së për kandidate të kësaj partie si deputete.

Takimi ka nisur në ora 9:00 të mëngjesit dhe është duke u zhvilluar në selinë qendrore të këtij subjekti politik në Prishtinë, shkruan Periskopi.

Në këtë mbledhje pritet të propozohen emrat e kandidatëve të kësaj partie për deputetë në Kuvendin e Kosovës.

Teuta Rugova e cila pa qenë më pak e zëshme në Kuvendin e Kosovës, nuk do të kandidojë sërish për postin e deputes.

“Teuta Rugova nuk do të kandidojë sërish për deputete, është tërhequr vetë”.

Burime mirë të informuara brenda LDK’së, thonë për Periskopin se kjo parti nuk do të ketë asnjë kandidat për deputet me aktakuzë të ngitur.

“Të gjitha janë njerëz të ngritur e ankademikë. Asnjë nuk do të jetë më aktakuzë të ngritur. Gjithsej do të jenë 110 kandidatë”, thotë ky burim.

E politikanët që synojnë sërish ulësen e deputetit janë Anton Quni, Besa Gaxherri, Lumir Abdixhiku, Arban Abrashi dhe emra të tjerë që ende nuk janë bërë të ditur.Ndërsa theksojnë se do të ketë edhe emra të rinj por që pritet të bëhen të ditur ditëve në vijim.