Ish agjenti i SHIK-ut i ftuar nga Specialja, i reagon ashpër Haradinajt: Si me iu quajt Komandant

Ish-eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Naim Miftari ka reaguar ndaj Ramush Haradinajt, i cili e ka quajtur Albin Kurtin mashtrues.

Miftari përmes një postimi në Facebook, thotë se, me quajt mashtrues Kurtin ende pa qenë në pushtet është inati, budallaki dhe naivitet politik.

“Unë ju siguroj se Kurti është mashtrues, nuk mund t’i besoj”, tha Haradinaj.

Postimi i plotë:

Komandant ta quash mashtrues Albin Kurtin ende pa qene njeri kurrw në pushtet gjere me sot, është shprehje e inatit, budallakise dhe naivitetit tuaj politik …

Pasi nuk e dime akoma a është Albini mashtrues a jo, tek ardhmeria e tregon këtë, ndoshta është ma i keqi, por ndoshta është ma i miri.

Mos harro se mashtrues po e qun një njeri që e kane votuar mbi 220.000 votues shqiptar, si me ju quajt ata votuesitt e “mashtruesit Kurti” juve për demarkacionin me Malin e Zi për Qakorrin, për liberalizimin, për rritje e pages vetit dyfish në vendin ma të varfer në Europe, e me gjërë, si me ju quajt Komandant juve për 50 milionat e Palit që ja dhurut Bektell Enkes…

Si me ju quajt komandant për dhjetera ministri e zevendësministra ne qeverine ma e madhe sesa edhe qeveria e Kines, që e bëte ju, si me ju quajt kur ju e mbanit pushtetin me ndihmen e listes Serbe, dora e Beogradit në Kosovë, si me e quajt arrogancen tuaj kur pyteshit me të drejte për shpenzimet anorme të bugjetit të Kosoves, apo si me qujt naivitetin veprimin tuaj si kryminister i Kosoves kur gozhdojshe prokurorin special, Elez Blakajn, i cili kishte ikur pikrisht nga kercnimet e deputetve-desperadosve dhe bashkluftarve tuaj për aferen e veteranve të rrejshum.

Komandant ruje veten mos ja fut nga shpati, se po se rujte veten nuk ju ruan as nuk ju kursen askush më, lufta që ka qene moti nuk ju jep të drejte ta shkaterroni ardhmerine me dekada e shekuj