13.5 C
Pristina
Tuesday, May 30, 2023

Ish-gazetarja thotë se Trump-i e kishte ftuar në zyrë për t’u puthur

- Advertisement -

Të rekomanduara

Ish-gazetarja e televizionit “Fox News”, Courtney Friel, i është bashkuar listës së dhjetëra grave që e kanë akuzuar presidentin amerikan, Donald Trump, për sjellje të padëshirueshme seksuale ndaj tyre.

Në librin që do të publikohet javën e ardhshme, ajo pretendon se kreu i Shtëpisë së Bardhë e kishte ftuar atë në zyrën e tij për t’u puthur para se të bëhej president.

- Advertisement -

“Ti duhet të vish në zyrën time ndonjëherë, në mënyrë që të mund të puthemi”, i kishte thënë, sipas saj, Trump-i ish-gazetares, duke e vlerësuar si gruan më tërheqëse në televizionin “Fox News”.

Ish-gazetarja 39 vjeçe thotë në librin e saj se kjo ftesë i ishte bërë gjatë një bisede me telefon disa javë pasi e kishte shfaqur interesimin për të qenë anëtare e jurisë për garën e bukurisë “Miss Amerika”. Ajo thotë se ishte e shokuar nga kjo ftesë, e cila i kishte ardhur papritmas.

Ajo më pas i kishte thënë se të dy janë të martuar dhe e kishte ndërprerë telefonatën menjëherë, sipas përshkrimit në librin që ende nuk është publikuar.

Kjo nuk është gruaja e parë që e akuzon presidentin amerikan për sjellje të pahijshme dhe sulme seksuale. Në nëntor, Summer Zervos e akuzoi Trump-in për sulm seksual ndaj saj në një dhomë hoteli në vitin 2007.

- Advertisement -

Shtëpia e Bardhë ka thënë se gratë që po e akuzojnë presidentin janë duke gënjyer, ndërsa vetë Trump-i ka deklaruar se disa prej tyre nuk kanë qenë mjaftueshëm tërheqëse që ta bëjnë atë t’i sulmojë seksualisht, shkruan “The Guardian”.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -