28.3 C
Pristina
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

Ish-këshilltari i Haradinajt: Ibrahim Rugova ka synuar bashkimin kombëtar

Rekomandime

Ish-gazetari dhe analisti i rregullt i zhvillimeve politike, Halil Matoshi, ka folur për qëndrimet e presidentit të ndjerë të Kosovës, Ibrahim Rugova, para luftës.

Matoshi ka thënë në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, se Rugova gjithnjë ka dashur bashkim kombëtar mes Shqipërisë dhe Kosovës.
Sipas Matoshit, Rugova ka vlerësuar se “Republika e Kosovës është kompromis”.

Ai ka thënë se, sipas Rugovës, pavarësimi nuk ka qenë kërkesa maksimale e shqiptarëve të Kosovës.

Më shumë artikuj

Të fundit