Ish-kryetar i OVL-UÇK: Flakron Shala, shumë keq që s’ishe djal i UDB-ashi, por qëllove i çlirimtarit!

Date:

Ish-kryetari i OVL-UÇK, Faik Fazliu ka reaguar ashpër pas largimit të Flakron Shalës nga posto i konsullit në Pragë.

Flakron Haxhi Shala shume keq bre djalë qe nuk je djali i ndonje UDB-ashi po qellove djalë Çlirimtari ,edhe qysh more djal ti me u shkollu në përendim …mos e shaj babin tënd që ishte shqiptar dhe clirimtar …sepse për momentin ka filllu epoka e atyre qe çlirimtarët i duan vetëm në burgje e familjarët e tyre mundëesisht vetëm rrugëve”, ka shkruar ai në Facebook.

Ndryshe, u.d. presidentja Vjosa Osmani ka shfuqizuar katër dekrete për konsujt në Pragë, Lubjanë, Shkup e Tiranë.

Konsujt e shkarkuar janë: Flakron Shala, konsull në Pragë, Blendi Kilaj, konsull në Lubjanë, Lindon Kqira konsull në Shkup dhe Halim Krasniqi konsull në Tiranë.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...