Saturday, July 20, 2024

Ish- ushtaraku shqiptaro-amerikan jep alarmin: Zbulon skenarin e Serbisë në Kosovë

- Advertisement -
- Advertisement -

Ish- ushtaraku shqiptaro-amerikan, Muharrem Maralusha, përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se armiku i shqiptarëve janë disa shqiptarë të rrejshëm që udhëheqin me Kosovës apo që udhëheqin disa parti politike.

Këta patriotë të rrejshem që sot, sipas tij, u shndërruan në kriminelë eko-politikë dhe janë apo mendojnë me ardhë në fuqi e kanë shitur vetën te armiqtë e kombit shqiptar.

- Advertisement -

Mes të tjerave ai potencon se serbët janë dukë bërë ketë punë me anë të agjentëve të tyre duke i akuzuar komandantët e panjollosur si agjentë të sigurimit serb.

Ja postimi i ushtarakut Shqiptaro-Amerikan, Muharrem Maralusha, pa ndërhyrje:

Ata qe mendojne se perendimi ka ni qendrim pozitive ndaj Kosoves jane lope. Per serbet. Kosova esht cdo gja dhe kur nuk do ta leshojn. Por anmiku i Kosoves nuk esht Vuqici, Guriqi apo ndoni VIC tjeter. Anmiku i Kosoves jane disa shqiptar te rejshem qe sot jane nalt ne udheheqesi te kosoves apo ne udheheqesi te disa partive politike.

- Advertisement -

Keta personalitete e kan apo jane krymi i kancerit serb ne trunin e tyne. Esht leht me i identifikue kush jane keta…keta qe e prokllamuen (deklaruen) vehten si shlirimtar ye ksoves e qe sot u nan milionera. Keta patriota te rejshem qe sot u shendruen ne kriminela ekono-politike dhe jane apo mendojn me ardhe ne fuqi e kane shit vehten ye anmiqet e Kombit Shqiptar.

Esht shume leht me i identifikue….keta sot jane ba milionera e deri jo shume pak vite kane qene askushi ose kane qene ne sherbim te sigurimeve sekrete serbe ose Enverista si antar te LPK’s. Disa prej ketyn sot i akuzojn payriotay apo shoket e tyne ye luftes si agjenta te sigurimeve serbe apo te UDB’S JUGOSLAVE VETEM QE TA TREGOJN VEHTEN SI PATRIOTA. Shembulli ma i mire duel ne drite javen qe kaloj kur do lolonista te pest te serbise e akuzuen BISLIM ZURAPIN SI AGJENT TE UDBE’S SERBO/JUGOSLAVE.

Une e njof BISLIM ZYRAPIN qush prej luftes ne Bosnje kur ishte nje nder komandantat ma te shkelqyeshen ne mbrojtjen e Sarajeves dhe si komandant i divizionit ne Bugojno. Sigurimi serb mundohej me ba qmos qe BISLIM BICAJ DHE HALIL BICAJ di komandant i Brigaded se 5t te ushtrise se Bosnjes, bashk me Bislimin dhe shume vullnetar tjer nga Kosova luftuen kunder serbvedhe per mbrojtjen e Sarajeves dhe tokaveve tjera ne Bosnje.

- Advertisement -

Digitimi serb e dinte qe Kosova do te shperthen shume shpejt ata Komandanta qe nat kohe luftojshin ne bosnje kunder tyne, neser do te luftojne kunder serbve ne kosove. Si i di keto gjana, ine vet personalisht kam sherbye ne lufte kunder okupimit serb ne Kroaci dhe ne Bosnje. Edhe une isha “ne nishanin” e sigurimit serb. Por une dula fitues e ata e humben betejen.

Por Sigurimi Serb edhe mbas 20 vjetve nuk e ka lon mbas dore luften e tyne kunder atyne kuadrave qe ata (serbet) i kondiderojn si elemente komanduese qe prap do te vehene ne rolete komanduese ne luften per mbrojtjen e Kosoves. Sot, ne Kosove ende jane mendime qe mendojne se serbia e ka harue Kosoven, po keta individe une i shti ne dy kategori, disa jan naive e te tjeret e kane shit vehten te serbet. Serbija, do te ban dhe esht tue ba qmos qe ta neutralizoj cdo rezistence kunder tyne (serbve). jane tue e bo ket pune me ane te agjentave (shqiptar te shitun) ne Kosove. Serbet jan tue e ba ket pune me ane te agjentave te tyne tue i akuzue komandantat e panjollosun di agjenta te Sigurimit Serb.

- Advertisement -

Të fundit

- Advertisement -

Lajme të lidhura