13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Javën e kaluar vdiq nëna me vëlla, sot vdes edhe vëllai i madh i dëshmorit, Ymer Alushani

- Advertisement -

Të rekomanduara

Një javë më parë, u ndanë nga jeta nëna dhe vëllai i dëshmorit të kombit, Ymer Alushani. E sot tragjedia e rëndë ka goditur përsëri familjen Alushani. Siç ka njoftuar kryesia e shtatit përmes një postimi në facebook, sot ka ndërruar jetë edhe vëllai i madh i dëshmorit Ymer Alushani, Rama.

“Sot me dat.09.01.2020.u nda nga jeta Vllau i madh I heroit të kombit Ymer Alushanit. Ram Muharrem Alushani..ju kujtojm se sot 1 jav, me 2 janar u varrosën Miradija dhe luani. dmth 3 vdekje për 7 dit.Allahu u A lehtesoft dhimjen të gjallve e shpirti i tyre në gjenet. Për vorrim ju njoftojm me von.nga Kryesija e fshatit.,N M.F N”, thuhet në njoftimin e publikuar në facebook.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -