Kadaj-Bujupi befason: Për LDK-në s’kemi as çka të flasim, ka luajtur lojë të ndyrë

Date:

Analistja Donika Kadaj Bujupi ka thënë se LDK është treguar gjithmonë joparimore kur ka lidhur koalicione me parti tjera për të formuar qeveri.

Në emisionin Pressing në T7 është duke u diskutuar për koalicionet qeveritare në historinë e Kosovës dhe kohëzgjatjen e tyre.

Kadja Bujupi, që ka qenë deputete 5 herë në Kuvendin e Kosovës, ka thënë se LDK gjithmonë ka lejuar që deputetë të saj të ofendojnë pjesëtarët e koalicionit.

“Për LDK-në s’kemi as çka me folë, ka luajtur lojë të ndyrë”, ka thënë ajo.

“Ne kemi pasur rastin kur ata kanë thënë se këta na kanë vrarë, kanë përdorur edhe emra, e apstaj brenda natës kanë lidhur koalicion me ta dhe pastaj gjithçka është harruar. E kanë shfrytëzuar këtë vetëm për vota”, ka thënë ajo.

Tutje ajo ka thënë se disa prej deputetëve që kanë ofenduar UÇK-në, kanë qenë ata që kanë ecur përpara në karrierë.

“Ata që kishin sulmuar UÇK-në, cuditërisht sot i keni në qeveri. Ata kanë vazhduar të ecin përpara në karrierë”, shtoi ajo.

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...

Sinjale negative nga Franca për vizat: Kosova s’i ka plotësuar 95 kriteret e BE-së në mënyrë efektive

Franca, që po e udhëheq presidencën e BE-së, është...