Kadri Veseli arrin në Kosovë

Date:

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka arritur në Kosovë.

Veseli është liruar përkohësisht nga Gjykata Speciale në Hagë dhe i njëjti pak më parë ka arritur në territorin e Kosovës.

Ai fillimisht ka shkuar drejt varrezave në fshatin e tij në Broboniq për të vizituar varrin e nënës e cila ndërroi jetë më 7 janar, saktësisht para tri ditësh.
Kadri Veselit i është lejuar edhe vizita e familjes në Mitrovicë.

Veturat të cilat bëjnë përcjelljen e Veselit tashmë janë parë në rrugët e Kosovës, kurse i njëjti gjatë kësaj kohe do të shoqërohet nga veturat e EULEX-it.

Një avion privat nga Haga fluturon drejt Kosovës

Shpërndaje postimin:

Rekomanduar

Më shumë si kjo
Të lidhura

Visar Ymeri harxhon rrymë sa nja një fabrikë: Në shkur do të paguaj 236 euro më shumë

Drejtori i Institutit “Musinë Kokalari”, Visar Ymeri, ka thënë...

AAK-ja e Ramush Haradinajt paralajmëron protesta kundër shtrenjtimit të çmimit të rrymës

Pas PSD-së, edhe partia opozitare AAK, ka paralajmëruar protesta...

Profesori amerikan: Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia ka më shumë implikime politike sesa kërcënim ushtarak

Furnizimi i Serbisë me armë nga Rusia po konsiderohet...

Befason ministrja Albulena Haxhiu del në një serial televiziv

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu është shfaqur së fundmi...