16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

Kandidati i partisë Fjala: Homoseksualët nuk i mbështes se ata kanë nevojë për ndihmën e mjekëve

- Advertisement -

Të rekomanduara

Kandidati për deputet nga Partia Fjala, Avni Çakmaku, thotë se nuk do t’i përkrahë komunitetin LGBT nëse zgjedhjet, pasi që ata kanë nevojë për ndihmë mjekësore e jo për ndihmë të intitucioneve

Çakmaku vjen nga komuna e Prishtinës dhe tha se kjo qyteti i tij ka nevoja të shumta.

“Infrastruktura e komunës së Prishtinës është degraduar, ndërtimet pa asnjë kriter e kanë pruar në një gjendje katastrofale si dhe shëndetësia primare e cila me të vërtetë pa pasur disa investime “ tha ai për Kallxo.com

- Advertisement -

Në pyetje se cili grup i diskriminuar do ta ndjejë më së shumti përkrahjen e tij si deputet Çakmaku u përgjigj.

“Të gjitha për pos LGBT-ja për shkak se atë e konsiderojmë se ka nevojë për tretman mjekësor se sa përkrahje institucionale”, theksoi Çakmaku

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -