13.6 C
Pristina
Friday, June 9, 2023

Kandidati për deputet i Nismës i thotë Lutfi Hazirit: “Mos ha..”

- Advertisement -

Të rekomanduara

Pas Haxhi Hotit, ish-kandidatit për deputet të Nismës Socialdemokrate, që kërcënoi me jetë liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, një tjetër anëtar i partisë së Fatmir Limajt ka marrë vëmendje për gjuhë banale të përdorur në rrjetin social Facebook.

Tasim Halabaku, ish-kandidati për deputet të Nismës Socialdemokrate, ka përdorur gjuhë skajshmërisht banale ndaj kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Hazirit, në rrjetin social Facebook.

“Mos ha m** Luto”, ka shkruar anëtari i Nismës nga Komuna e Vitisë, në një koment gjatë një emisioni ku po fliste nënkryetari i LDK-së.

Katër ditë më parë, anëtari tjetër i Nismës, Haxhi Hoti ka kërcënuar me jetë Albin Kurtin, liderin e Lëvizjes Vetëvendosje.

- Advertisement -


Ai, në një koment në Facebook, ka shkruar se “Albin Kurti duhet ta lëshojë Kosovë, ose do të vritet”.

Më pas kandidati për deputet i Nismës e ka fshirë shkrimin, duke thënë se gjithçka ka qenë një gabim teknik. I njëjti ka kërkuar edhe publikisht falje.

Por, ai është arrestuar nga Policia e Kosovës po atë ditë, të dielën.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -