5.3 C
Pristina
Sunday, April 21, 2024

Këto janë fjalët e Haradinajt për Rugovën, pas vizitës tek varri i tij

Rekomandime

Ish-kryeministri I vendit, Ramush Haradinaj, sot ka bërë homazhe tek varri I presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugova.

- Advertisement -

Haradinaj, shkruan që presidneti Rugova është vlerë e patjetërsusheme dhe se shenjë nderimi të angazhimit të tij jetësor kam bërë homazhe tek varri i varri i Presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova.

Postimi i plotë

Vizioni politik i presidentit Rugova përveç që është vlerë e patjetërsueshme, na shërben edhe si pikënisje, se sovraniteti dhe integriteti i shtetit, janë parime të paprekshme dhe të panegociueshme. Në shenjë nderimi për angazhimin e tij jetësor për shtet të pavarur e paqësor, si dhe orientimin properëndimor të Kosovës, sot, kam bërë homazhe te varri i Presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova. Poashtu, në një vizitë miqësore ndava disa çaste me familjen e respektuar Rugova, një traditë e marrëdhënies së mirë dhe e respektit të ndërsjellë.

-Advertisement-

Më shumë artikuj

- Advertisement -

Të fundit