21.3 C
Pristina
Monday, June 5, 2023

Kim Mehmeti: Në LDK nuk mund të marrin frymë nga “hazirajt”, të ngratit

- Advertisement -

Të rekomanduara

Shkrimtari dhe publicisti, Kim Mehmeti, në një emision ka thënë se LDK-ja nuk ka bërë asgjë për të mirën e këtij vendi.Sipas Mehmetit, në LDK nuk mund të marrin frymë nga “hazirajt”, duke aluduar në fuqinë e Lutfi Hazirit dhe disa të tjerëve brenda partisë.

“Këta progresorët e LDK mundohen ta mbajnë dorën në xhep e ta ledhatojnë kokën. Hajde le të del një i LDK dhe të më thotë se çka bën për Kosovën, po flas prej luftës e këndej. O ndërtuan institucione, gjykata, mos dërguan përpara kulturën, arsimin”, ka thënë Mehmeti.

- Advertisement -

“Ata nuk mund të marrin frymë prej “hazirajve”, të ngratit. Unë aty shoh të rinj të mrekullueshëm. LDK ka përgjegjësi për këtë gjendje në Kosovë”, shtoi ai.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -