16.3 C
Pristina
Saturday, June 10, 2023

Kirurgu i QKUK-së pretendon se shëron diabetin, qytetarët e bëjnë “horë” në komente

- Advertisement -

Të rekomanduara

Kirurgu abdominal Dr. Arbër Morina po pretendon se sëmundja e diabetit, në fakt mund të shërohet me metodat kirurgjike.

Morina në një postim në Facebook ka shkruar se “Diabeti Mellitus Tip 2 (Insulinë dhe Jo insulinvartës) ose sëmundaj e ‘sheqerit’ dhe Obeziteti morbid ose trashja mbinormale, Tashmë shërohen përjetësisht me një teknik minimale invazive me 99% sukses”.

Ai iu ka bërë thirrje pacientëve që të jetojnë jetën sepse ajo është vetëm një.

- Advertisement -

Mirëpo ndaj këtij postimi të tij ka pasur reagime të panumërta, si nga kolegë të tij mjekë e po ashtu edhe nga qytetarë dhe pacientë që vuajnë nga diabeti, duke e cilësuar këtë si të pamundur.

Disa madje kanë thënë se doktori në fjalë po e bën këtë për përfitime personale.

- Advertisement -

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -