8.1 C
Pristina
E premte, 7 Tetor, 2022

Kjo është rruga e aksidenteve fatale në Kosovë: Shumë e rrezikshme për këmbësorë dhe vetura

Rekomandime

Aksidente me fatalitet po ndodhin në rrugën magjistrale Prishtinë-Podujevë. Dy këmbësorë aty vdiqen brenda një kohë shumë të shkurtë, transmeton Gazeta Metro.

Banorët përgjatë saj dhe ekspertët e trafikut po fajësojnë institucionet.

Kjo pasi po i zvarritin me vite punimet për zgjerimin e kësaj rruge.
“Po frikohemi shumë. Prej kohe kemi thënë se nuk ka më e rrezikshme se kështu sic e kanë lënë”, ka thënë ai.

Bekim Ahmeti, ekspert i komunikacionit ka mirëkuptim për këta banorë.

“Kjo rrugë nuk ka mbikqyrje. Shenjat s’kanë data-bazë. As ministritë as komunat nuk kanë databazë ku mungojnë shenjat dhe ku mungojnë”, ka thënë ai.

Më shumë artikuj

Të fundit