13.5 C
Pristina
Tuesday, May 30, 2023

Kjo kompani kosovare ua jep nga 200 euro punëtorëve për Vit të Ri

- Advertisement -

Të rekomanduara

Punëtorët e Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), do të shpërblehen nga kjo ndërmarrje me nga 200 euro më shumë për festat e fundvitit, raporton Gazeta Sinjali.

Në njoftimin e publikuar në llogarinë e SRKEK-ut, thuhet se bordi i KEK-ut ka vendosur që punëtorët të shpërblehen me nga 200 euro më shumë për shkak se kanë tejkaluar planin vjetor të punës.

- Advertisement -

Postimi i tyre i plotë:

Punëmarrës të dashur më kërkesën tonë për bonus për 200€ dhe me punën tuaj të palodhur që tejkaluam planin vjetor, sot bordi i drejtorëve me Menaxhmentin e ­KEK-ut vendosi për bonus 200€ për fundvit.

Faleminderit të gjithë punëtorëve që kontribuan për rezultatet në punë njëkohësisht falenderojë Menaxhmentin dhe Bordin për mirëkuptimin e kërkesës sonë për punëtorët e KEK-ut.

Me respekt kryesia ekzekutive e SRKEK-UT

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -