-0.7 C
Pristina
E martë, 29 Nëntor, 2022

Kjo Komunë e Kosovës ndan nga 500 euro për të prekurit nga Covidi

Rekomandime

Komuna e Dragashit ka formuar komision vlerësues për t’iu ndarë mjete personave të invektuar me Covid-19 dhe familjarëve të personave që kanë vdekur nga ky virus.

Nga këto subvencione që po i ndan Komuna e Dragashit, deri tash kanë përfituar 179 veta në vlerë 90 mijë e 410 euro.

Sot gjatë ditës IKSHPK ka njoftuar se brenda 24 orëve janë konfirmuar edhe 385 rastë të tjera me koronavirus në nivel vendi.

Gjatë 24 orëve të fundit, nga 1 mijë e 442 testime, përveç rasteve të reja janë shëruar 351 persona si dhe 7 të tjerë kanë humbur jetën.

Më shumë artikuj

Të fundit