16.1 C
Pristina
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Kombëtare apo Përfaqësuese? Milot Rashica tregon se si duhet të quhet Kosova

Rekomandime

Rashica beson se Kosova duhet të quhet Kombëtare e jo Përfaqësuese.

Kombëtare apo Përfaqësuese, si duhet të quhet Kosova? Kjo është pyetja me shumë përgjigje për të cilën është pyetur edhe sulmuesi i Kosovës, Milot Rashica.

“Këto tema nuk duhet që ekzagjerohen shumë”, tha Rashica në RTV Dukagjini.

“Ne duhet të quhemi Kombëtare, dhe jo Përfaqësuese”, vlerësoi Rashica.

“Të gjithë na njohin si Kombëtare, dhe jo në formë tjetër”, shtoi më tej vushtrriasi.

Më shumë artikuj

Të fundit