6.1 C
Pristina
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Kthehen në vendin e punës gjashtë zyrtarët e suspenduar të policisë së Gjakovës

Rekomandime

Gjashtë zyrtarë të policisë në Gjakovë të cilët ishin të suspenduar nga Inspektorati Policor i Kosovës, në mesin e tyre edhe komandantin e policisë së kësaj komune, Kristë Gjokaj, sot i është ndërprerë dhe do të kthehen në vendin e punës.

Lajmin për kthimin e tyre e ka konfirmuar avokati Tomë Gashi përmes një statusi në Facebook duke thënë se vendimin për këtë e ka marrë drejtori i Policicsë, Rashit Qalaj, njofton Klan Kosova.

Postimi i plotë:

Heronjet e Policisë së Gjakovës në krye me komandantin e tyre Major KRISTË GJOKAJ kthehen në punë.!

Komandanti KRITSTË GJOKAJ,oficerët e lartë të policisë, epërorët GËZIM BIBLEKAJ,BEKIM PREQI, Policët AGRON IDRIZAJ, MILOT UKAJ, e SHABAN LIMANI, me vendimin e Drejtorit të Policisë së Kosovës, z. RASHIT QALAJ i është nderprerë suspendimi i përkoheshë dhe janë kthyer në punë.

Rroft Policia e Kosovës.!

Po behet shumë mirë për qytetarët e Gjakovës dhe të Kosovës, dhe po behet shumë keq për grabitesit dhe kriminelet e Gjakovës dhe të Kosovës.!

Më shumë artikuj

Të fundit