23.4 C
Pristina
Monday, June 5, 2023

Ky është kryespiuni i ri i Kosovës, i sapoemrëruar

- Advertisement -

Të rekomanduara

Ramush Haradinaj, kryeministri në detyrë, e ka emëruar Kreshnik Gashin drejtor të AKI-së dhe Burim Ramadanin, Inspektor të Përgjithshëm të AKI-së, transmeton Klan Kosova.

Këtë e bëri të ditur Haradinaj me anë të një postimi në Facebook.

Në bazë të kompetencave kushtetuese dhe ligjore dhe në bashkërëndim me Presidentin, sot kam emëruar, Kreshnik Gashi, në postin e Drejtorit të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, ndërsa Burim Ramadanin në postin e Inspektorit të Përgjithshëm të AKI-së.

- Advertisement -

Profilet e të emëruarve, si figura publike me integritet dhe ekspertë për siguri, garantojnë profesionalizmin dhe kredibilitetin e AKI-së”, ka shkruar Haradinaj.

Emërimi i Gashit vjen pas dorëheqjes së ish-drejtorit të AKI-së, Shpend Maxhuni, i cili tha se dha dorëheqje nga pozita e tij për shkaqe shëndetësore.

- Advertisement -

Të fundit

Mësuesja shpjegon anatominë në mënyrë ‘origjinale’, zhvishet para nxënësve

Ajo ishte duke shpjeguar anatominë ndërkohë që hipi mbi një bankë dhe nisi të zhvishej. Një mësuese në një shkollë...

Më shumë

- Advertisement -