Ky është Zhegrova që duam ta shohim të gjithë, shikoni si e bëri për pesë pare futbollistin e Getafes

Edon Zhegrova ka filluar të tregojë vlerat te Baseli

Basel mbrëmë mposhti Getafen me rezultat 2-1 në një ndeshje ku u vlerësua lart paraqitja e yllit të Kombëtares së Kosovës, shkruan Reporteri.net

20 vjeçari ishte pjesë e aksionit të golit të fitores të Baselit, ndërsa gjatë ndeshjes bëri edhe një driblim të hatashëm.

Ai trullosi njërin futbollistin e Getafes, Raul Garcian me një lëvizje mashtruese dhe vazhdoi aksionin e Baselit.

Në videon e mëposhtme mund ta shihni driblimin fantastik të Zhegrovës.